Często zadawane pytania

Ostatnia aktualizacja: 18 sierpnia 2021 r.


Jakie platformy obsługuje Epic Games Store?
W Epic Games Store znajdują się obecnie tytuły na komputery PC i Mac. Możesz sprawdzić, czy dana gra jest kompatybilna z Twoją platformą, przechodząc do sekcji „Specyfikacje” na stronie dowolnego tytułu.

Jakie są plany rozwoju Epic Games Store?
Informacje o nadchodzących funkcjach, wprowadzonych zmianach i powszechnie występujących problemach są dostępne na tablicy „Epic Games Store Roadmap” w serwisie internetowym Trello. Wiadomości o ważnych aktualizacjach znajdziesz też na naszym kanale informacyjnym oraz w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Instagram oraz YouTube

Dlaczego sklep Epic Games Store zawiera umowy na wyłączność?
Umowy na wyłączność mają znaczenie dla rozwoju wielu platform oferujących sprzedaż gier, podobnie jak innych miejsc w sieci zapewniających dostęp do cyfrowej rozrywki, takiej jak oglądanie filmów czy słuchanie muzyki.

Działając w zgodzie z producentami i wydawcami, Epic oferuje niektóre tytuły na zasadzie wyłączności. W zamian za to Epic zapewnia producentom i wydawcom finansowe wsparcie dla celów związanych z produkcją i marketingiem, dzięki czemu mogą oni tworzyć jeszcze lepsze gry w bardziej sprzyjającej atmosferze.

Ponadto twórcy otrzymują 88% wszystkich przychodów ze swojej gry, podczas gdy większość sklepów oferuje tylko 70%.

Czym jest program Wesprzyj Twórcę? 
Program Wesprzyj Twórcę umożliwia twórcom treści zarabianie pieniędzy na grach w Epic Games Store za pomocą łączy i tagów twórcy. Dowiedz się więcej o programie Wesprzyj Twórcę tutaj

O co chodzi z darmowymi grami?
Przez cały rok 2022 w Epic Games Store będzie co tydzień pojawiać się nowa bezpłatna gra. Raz odebrana gra należy do Ciebie — pozostanie Twoja nawet wtedy, gdy przestanie być dostępna do pobrania za darmo.

Po odebraniu gry nie widzę jej na swoim koncie — dlaczego?
Kiedy już odbierzesz grę, będzie należeć do Ciebie na zawsze. Jeśli po jakimś czasie zauważysz, że gry nie ma na Twoim koncie, sprawdź, czy nie posiadasz więcej niż jednego konta. Jeśli do stworzenia konta w Epic Games Store użyto adresu e-mail z końcówką @gmail.com, należy logować się bezpośrednio na to konto, wpisując hasło użyte przy jego zakładaniu. Jeśli spróbujesz zalogować się, używając przycisku Google, stworzysz nowe konto, które będzie powiązane z tym samym adresem e-mail. Sprawdź ponadto, czy oprócz konta Epic nie posiadasz też osobnego konta powiązanego z konsolą (logowanie przez przycisk PlayStation, Xbox lub Nintendo). Jeśli problemy występują nadal, skontaktuj się z Działem pomocy tutaj.

Czy mogę wypróbować grę przed zakupem?
Niektórzy wydawcy od czasu do czasu udostępniają darmowe wersje demo płatnych gier lub darmowy dostęp na okres próbny (na przykład na czas weekendu). Podczas bezpłatnego okresu próbnego możesz pobrać wersję próbną gry i grać w nią przed podjęciem decyzji o zakupie, ale utracisz do niej dostęp, kiedy okres próbny dobiegnie końca.

Jak działają zwroty w Epic Games Store?
Każdą grę można zwrócić w ciągu 14 dni od daty zakupu bez podawania przyczyny. Jedynym warunkiem jest łączny czas spędzony w grze, który musi być krótszy niż 2 godziny. Gracz nie może zwrócić gry, w której został zablokowany lub w inny sposób naruszył warunki świadczenia usługi. Dowiedz się więcej o naszej polityce zwrotów tutaj.

Jak skontaktować się z Działem pomocy?
Możesz skontaktować się z naszym Działem pomocy tutaj. Polecamy też nasze wpisy w centrum pomocy, które mogą okazać się przydatne podczas prób rozwiązywania problemów.

Czy moje konto Epic Games jest bezpieczne?
System kont Epic obejmuje Fortnite, Rocket League, Epic Games Store oraz Unreal Engine. Nigdy nie zdarzyło się, by z tego systemu zostały wykradzione dane. Hakerzy wykorzystali jednak wykradzione z innych witryn listy adresów e-mail oraz haseł, aby włamać się do określonych, indywidualnych kont Epic.

Jeśli będziesz używać tego samego adresu e-mail i hasła na stronie Epic i na jakimś innym portalu, na którym dojdzie do wycieku danych, Twoje konto będzie narażone na atak. Użyj unikalnego hasła i włącz uwierzytelnianie wielopoziomowe, aby zabezpieczyć swoje konto Epic. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o środkach, które podejmujemy w celu ochrony Twojego konta, oraz o tym, co możesz zrobić, aby zachować bezpieczeństwo, kliknij tutaj.


W jakich językach dostępny jest Epic Games Store?
Epic Games Store jest obecnie dostępny w języku angielskim, arabskim, niemieckim, hiszpańskim (Hiszpania), hiszpańskim (Ameryka Łacińska), francuskim, włoskim, japońskim, koreańskim, polskim, portugalskim, rosyjskim, tajskim, tureckim, chińskim (uproszczonym) i chińskim (tradycyjnym). Dostępność wersji językowych dla danej gry różni się w zależności od decyzji producenta tytułu. Informacje o dostępnych w grze wersjach językowych są wyświetlane na właściwej dla gry stronie sklepu.

Czy Epic Games Store stosuje ceny lokalne?
Tak, stosujemy ceny lokalne w ponad 190 krajach i na 30 terytoriach. Sugerujemy też producentom wysokość lokalnych rabatów w oparciu o standardy panujące w danym regionie, które na bieżąco monitorujemy.


Jakie metody płatności są obsługiwane?
Epic Games Store obsługuje płatności kartami kredytowymi, przelewy PayPal i wiele innych alternatywnych metod płatności. Oto lista alternatywnych metod płatności, które obecnie obsługujemy. Metody wiążące się z dodatkową opłatą manipulacyjną zostały oznaczone gwiazdką*.


Gdzie dostępny jest sklep Epic Games Store?
Sklep Epic Games Store jest dostępny dla graczy w większości krajów na świecie z wyjątkiem tych, które nie są dopuszczone przez prawo amerykańskie, na przykład Koreę Północną i Iran. W niektórych regionach mogą obowiązywać dodatkowe wymogi prawne. Aby zachować zgodność z przepisami i możliwość rozpowszechniania gier w takich regionach, może być konieczne wprowadzenie odpowiednich zmian w grach.

Jakich walut mogę używać do zakupów i w jakich walutach wyświetlane są ceny?
Epic Games Store przyjmuje obecnie płatności w 43 walutach (USD, EUR, GBP, PLN, BRL, UAH, RUB, KRW, JPY, TRY, AUD, CAD, DKK, NOK, SEK, CZK, ILS, CHF, MXN, PEN, HUF, CLP, SAR, AED, RON, NZD, ZAR, INR, COP, CRC, UYU, HKD, IDR, MYR, PHP, SGD, THB, VND, KZT, QAR, BGN, TWD, CNY). Ciągle pracujemy nad dodaniem kolejnych walut.

Jeśli waluty Twojego kraju nie ma na liście, strona będzie wyświetlać ceny w dolarach amerykańskich. W takim przypadku przy zakupie gry Twoja waluta zostanie wymieniona na dolary według bieżących kursów walut. W niektórych krajach banki mogą pobierać dodatkowe opłaty za przewalutowanie Twojej waluty na dolary amerykańskie. Pracujemy nad rozszerzeniem listy akceptowanych walut.