Ratowanie Świata | Raport sytuacyjny bazy głównej, 14.12.2021

14.12.2021
Przez: Twórcy Fortnite
Uwaga, dowódcy!

Mamy nadzieję, że jesteście gotowi na raport sytuacyjny wypchany bardziej niż świąteczne prezenty!

Na początek chcemy już teraz poinformować was, że sezon Wypraw Festiwalu Zimy zakończy się 24 stycznia 2022 r., macie więc mnóstwo czasu na zebranie nagród z aktualnych Wypraw.

Czas na kilka słów o PD w Ratowaniu Świata: Jak już wspominaliśmy, PD zdobywane w Ratowaniu Świata będą dostosowywane w każdym nowym sezonie. W tym sezonie liczba PD przyznawanych dotychczas w Ratowaniu Świata nie do końca spełniła nasze założenia. Dlatego też dowódcy będą teraz otrzymywać znacznie więcej PD za kończenie misji!

No to do dzieła! Raport sytuacyjny bazy głównej… Zaczynamy!
 

19 grudnia, godz. 1:00 czasu polskiego – Pociąg do Bólu zatrzymuje się w sklepie okolicznościowym, a cotygodniowe wyzwania Mróznite zaczynają się przegrzewać!Fortnite Save The World The Pain Train Assault Rifle Jpg


Pociąg do Bólu

Wolniej jedziecie, dalej zajedziecie! Karabin szturmowy o niskiej szybkostrzelności, ale sporej sile strzałów.


Fortnite Save The World Frostnite Super Heated Banner Jpg


Wyzwania Mróznite – tydzień 4: Przegrzanie

W tym brutalnym zimowym środowisku potrzebujemy odrobiny ciepła, ale to już przesada! Spalacz jest tak gorący, że wystarczy się zbliżyć, żeby poczuć jego żar. Trzymajcie się (i swoje budowle) w bezpiecznej odległości od spalacza lub poczujcie, z jak ogromną siłą płonie. Nagrodą za ukończenie tego wyzwania jest słodki pistolet – Piernikowa Pukawka


Fortnite Save The World Ginger Blaster Jpg


Piernikowa Pukawka

Ten lukrowany pistolet nie tylko zapewnia niezłą siłę ognia, ale też pozostawia leczące cukierki po zlikwidowaniu pustaków! 


Fortnite Save The World Winter Llama Jpg


Wesołych świąt od sklepu z lamami!

Pamiętajcie, by od 19 grudnia, godz. 1:00 czasu polskiego do 1 stycznia codziennie sprawdzać sklep z lamami. Od 23 grudnia do 25 grudnia będzie dostępna dodatkowa lama specjalna.

Kto wie, jakie prezenty wypadną z tych czworonożnych pakietów wypełnionych radością!
 

26 grudnia, godz. 1:00 czasu polskiego – Mały Pomocnik Mikołaja wpada przez komin sklepu okolicznościowego; przygotujcie się również na Przesyłkę Specjalną w tygodniu 5 wyzwań Mróznite


Fortnite Save The World Santas Little Helper Jpg


Mały Pomocnik Mikołaja

Clip dorzuca coś od siebie do tradycji wymiany podarunków. Ta wyrzutnia prezentów obdarzy twoich wrogów wybuchowym odrzutem.


Fortnite Save The World Frostnite Special Delivery Banner Jpg


Piąte wyzwanie tygodnia w Mróznite: Przesyłka specjalna 

Zasoby Bluglutu się wyczerpały i nie występuje on już naturalnie. Wyjdźcie na zewnątrz i brońcie rozstawionych niedawno podajników Bluglutu, by spalacz był ciągle pełny! Kończąc to wyzwanie, odblokujecie zawodowego zabawkarza, Teda.


Fortnite Save The World Ted Jpg
 

Ted

„Robię, co mogę…” – Ted
 
 • Profit standardowy: Pierwszy Kubek Dnia
  • W czasie trwania Naparzania zwiększa wskaźnik trafień krytycznych o 10 oraz obrażenia krytyczne o 100%.
 • Profit dowódcy: Pierwszy Kubek Dnia +
  • W czasie trwania Naparzania zwiększa wskaźnik trafień krytycznych o 10 oraz obrażenia krytyczne o 100%. Ponadto po wyeliminowaniu 5 wrogów przywraca 97 pkt. bazowego zdrowia tobie i pobliskim sojusznikom.
 

2 stycznia, godz. 1:00 czasu polskiego – do sklepu okolicznościowego wskakuje Małpek, tankujecie, ile wlezie w 6 tygodniu wyzwań Mróznite oraz stylowo kończycie święta w wątku fabularnym Wigilia Czerwonej Willow. 

 

Fortnite Save The World Monks Jpg

 

Małpek

„U-u-a-a” – Małpek
 
 • Profit standardowy: Małpie Wybryki
  • Burza Kunai rzuca 6 skórek od bananów, które zostają na ziemi przez 8 s, powalają i ogłuszają wrogów na 2,3 s.
 • Profit dowódcy: Małpie Wybryki +
  • Burza Kunai rzuca 15 skórek od bananów, które zostają na ziemi przez 8 s, powalają i ogłuszają wrogów na 2,3 s, zadając 12 pkt. bazowych obrażeń. 

Szóste wyzwanie tygodnia w Mróznite: Tankowanie

Zbliżamy się do końca wyzwań Mróznite, a burza się rozkręca! Nie tylko zbliża się szybciej, ale też zadaje więcej obrażeń. Jeśli chcecie przetrwać to zimowe wyzwanie Mróznite, lepiej zadbajcie, by spalacz był pełen.  

Za ukończenie tej edycji Mróznite otrzymacie nagrodę w postaci szybkiej i skutecznej snajperki Szronówka! 

Snajperka Szronówka

Oddajcie lodowy strzał ze snajperką Szronówka. To półautomatyczny karabin o dużej szybkostrzelności, wyposażony w lunetę zwiększającą celność mierzonych strzałów.
 

Wigilia Czerwonej Willow

Święta w bazie głównej znów się udały! Jedynym minusem było to, że tegoroczne obchody przyciągnęły uwagę dosłownie każdego pustaka i mgielnego potwora z okolicy! Pomóżcie Łupiorzechowi i ekipie nie dopuścić do nadchodzącej zagłady bazy głównej, a zostaniecie nagrodzeniu przyjacielską upiorną rubieżniczką, Czerwoną Willow.
 


Czerwona Willow

„Przerażających świąt!” – Czerwona Willow
 
 • Profit standardowy: Świąteczna Niespodzianka
  • Na koniec Przesunięcia Fazowego powoduje eksplozję, która zadaje 20 pkt. bazowych obrażeń od energii w promieniu 0,75 pola
 • Profit dowódcy: Świąteczna Niespodzianka +
  • Na koniec Przesunięcia Fazowego powoduje eksplozję, która zadaje 20 pkt. bazowych obrażeń od energii w promieniu 0,75 pola. Ponadto Przesunięcie Fazowe ma 60% szansy na przyzwanie zjawy.


 

PL 18BR STW RoboKevin Pack 1920x1080

 

Pakiet Kevinobot


„ZOSTAŁEM UAKTUALNIONY” – Kevinobot

Trójkątny technik z bazy głównej został uaktualniony do swojego ulubionego, sprytnego gadżetu, czyli do samego siebie! 

Pakiet Kevinobot wprowadza nowego bohatera i strój, plecak Szuuu, Kilof Mocy, wyzwania Kevinobota i dostęp do Ratowania Świata. Dzięki tym wyjątkowym wyzwaniom w Ratowaniu Świata możecie zdobyć 1000 V-dolców i 1000 talonów rentgenowskich.

Elementów kosmetycznych z pakietu można używać w Battle Royale, Ratowaniu Świata i trybie kreatywnym. Nowa seria pakietów nie wpłynie na dotychczasowe nagrody dla Fundatorów za codzienne logowanie ani na zdobyte V-dolce, ponieważ otrzymują je wyłącznie Fundatorzy, którzy dołączyli na etapie wczesnego dostępu. Stroje te mogą pojawić się w przyszłości w sklepie.


Wesołych Świąt, dowódcy