Ratowanie Świata | Raport sytuacyjny bazy głównej, 24.01.2022

24.01.2022
Przez: Twórcy Fortnite
 
Witajcie, dowódcy!
Jeśli umknęło to waszej uwadze, sprawdźcie wieści od Larsa na temat burzy, które podawaliśmy w poprzednim Raporcie sytuacyjnym bazy głównej.

W aktualizacji v19.10 dowódcy zyskali również możliwość anulowania aktywacji zdolności [Naparzanie] i [Lewa i Prawa]. Pamiętajcie o nowej możliwości anulowania zdolności, by wyjść cało z trudnych sytuacji!

Mrozy Festiwalu Zimy powoli odpuszczają, czas więc ponownie powitać sezon wypraw Łagodnych Łąk! Według niektórych raportów zwiadowców może być trudno oswoić się z nowościami tego sezonu wypraw, ale nie martwmy się na zapas.

Na razie skupmy się na bieżącym raporcie. Raport sytuacyjny bazy głównej… Zaczynamy! 
 

25 stycznia (o godz. 1:00 czasu polskiego) powrócą Łagodne Łąki, Major Oswald wytrenuje was w Grach Wojennych, do sklepu okolicznościowego wskoczy Wukong wraz ze Smoczą Pięścią, a w wątku fabularnym Zakaz Tańca swoją mądrością podzieli się z wami Farrah o Kamiennym Sercu

 

Fortnite Save The World Dungeon The Mild Meadows Ventures Jpg
 

Łagodne Łąki

W misjach Łagodnych Łąk dowódcy mogą cieszyć się korzyściami modyfikatora eskalacji. Jest on równie prosty, co skuteczny. Oto jak działa: wraz z kolejnymi seriami likwidacji zdobywanych przez waszych dowódców drużyna będzie otrzymywać niewielką premię do obrażeń dodatkowych (z ograniczeniem przy zwiększeniu o 100%). Ponadto osiąganie serii likwidacji aktywuje we wszystkich lokacjach dowódców Impuls energii żywiołów, zadający obrażenia i wywołujący dodatkowe efekty!

30 likwidacji: Impuls energii natury – Matka Natura jest po waszej stronie! Ten impuls energii zadaje obrażenia i ogłusza otaczających wrogów na 3 s.

60 likwidacji: Impuls energii ognia – To przez tę serię likwidacji czy właśnie zrobiło się tu naprawdę gorąco? Ten impuls energii zadaje obrażenia i nakłada parzące osłabienie, zadające obrażenia co sekundę.

90 likwidacji: Potańcówa – Niech tańczą! Ten impuls energii zadaje obrażenia, uzupełnia energię dowódcy oraz oczywiście sprawia, że pustaki tańczą przez 7 s.

120 likwidacji: Lodowy wybuch – Gdy już rozgrzejecie wrogów ogniem i tańcem, należy ich trochę ochłodzić! Wybuch zadaje obrażenia i zamraża pobliskie cele na 5 s.

150 likwidacji: Wybuch energii – A teraz uwolnijcie moc! Wybuch zadaje obrażenia i zwiększa obrażenia otrzymywane przez pobliskich wrogów na 10 s.

Pamiętajcie, że przerwanie serii zresetuje wasze premie za eskalację. Dlatego bądźcie ciągle w ruchu i likwidujcie tyle pustaków, ile się da, tak szybko, jak się da!
 

Fortnite Save The World Wargames Jpg

 

Gry Wojenne

Major Oswald zrobi wszystko, co w jego mocy, by zaostrzyć zabezpieczenia bazy głównej, nawet jeśli oznacza to niezły wycisk dla dowódców i ekipy z ich bazy! Odwiedźcie swoje burzowe tarcze i przetestujcie je w wyjątkowych, wymagających symulacjach. Ukończcie zadania dnia i tygodnia, by zdobyć solidne ilości talonów okolicznościowych, złota, sztandarów, materiałów do ewolucji oraz profitów.
 

Fortnite Save The World Lunar Llama Jpg


Księżycowa lama

Jakimś cudem w tym małym stworzonku mieszczą się potężne smocze bronie i bohaterowie na Chiński Nowy Rok.
 

Fortnite Save The World Wukong Jpg

 

Wukong 

„Moja podróż nigdy się nie kończy!” – Wukong
 
 • Profit standardowy: Pociski Wybuchowe
  • Co 6 likwidacja z broni dystansowej powoduje eksplozję, która zadaje 37 pkt. bazowych obrażeń w promieniu 1 pola.
 • Profit dowódcy: Pociski Wybuchowe +
  • Co 6 likwidacja z broni dystansowej powoduje eksplozję, która zadaje 111 pkt. bazowych obrażeń w promieniu 1 pola.


Fortnite Save The World Dragons Fist Jpg
 

Smocza Pięść

Powolny młot wykorzystujący potęgę wielkich smoków. Użyjcie silnego ataku Zamach Znad Głowy, by odrzucić wrogów i zadać zwiększone obrażenia. 
 

Wątek fabularny Zakaz Tańca

Straszliwa Burza Miłości powróciła. Zgodnie z informacjami naszego sprawdzonego Majora stanowi ona wyjątkowo niebezpieczne zagrożenie! Nie dopuśćcie, by to urocze zjawisko dotknęło bazę główną, a do waszego oddziału dołączy „najlepsza swatka” – Farrah o Kamiennym Sercu. Mamy nadzieję, że jesteście gotowi na podstawowy kurs obrony przed porywami uczuć!
 

Fortnite Save The World Stoneheart Farrah Jpg

 

Farrah o Kamiennym Sercu

„Czas utwardzić wasze serca” – Farrah o Kamiennym Sercu
 
 • Profit standardowy: Strzała Amora
  • Po trafieniu strzały rozpryskują się, zadając 20% obrażeń 3 pobliskim celom.
 • Profit dowódcy: Strzała Amora +
  • Po trafieniu strzały rozpryskują się, zadając 60% obrażeń 5 pobliskim celom.
 

1 lutego (o godz. 1:00 czasu polskiego) – Mgielne kokony trafiają do Gier Wojennych, a Specjalistka Ściskania Sara przytula się do sklepu okolicznościowego 

 

Fortnite Save The World Wargames Mist Pods Jpg


Tydzień 2 Gier Wojennych: Mgielne kokony

Od dziwnych kokonów do bossów w bazie – jeśli nie uporacie się szybko z Mgielnymi kokonami, wyjdą z nich mocniejsi wrogowie! 


Fortnite Save The World Snuggle Specialist Sarah Jpg
 

Specjalistka Ściskania Sara

„Komu przytulasa?” – Specjalistka Ściskania Sara
 
 • Profit standardowy: Ogon Smoka
  • Smocze Cięcie zostawia ślad energii, który zadaje 26 pkt. bazowych obrażeń od energii na sekundę.
 • Profit dowódcy: Ogon Smoka +
  • Smocze Cięcie zostawia ślad energii, który zadaje 64 pkt. bazowych obrażeń od energii na sekundę i spowalnia wrogów o 30% przez 3 s.PL 18BR STW RoboKevin Pack 1920x1080
 

Pakiet Kevinobot

„ZOSTAŁEM UAKTUALNIONY” – Kevinobot

Trójkątny technik z bazy głównej został uaktualniony do postaci swojego ulubionego sprytnego gadżetu, czyli do samego siebie! 

Pakiet Kevinobot wprowadza nowego bohatera i strój, plecak Szuuu, Kilof Mocy, wyzwania Kevinobota i dostęp do Ratowania Świata. Dzięki tym wyjątkowym wyzwaniom w Ratowaniu Świata możecie zdobyć 1000 V-dolców i 1000 talonów rentgenowskich.

Elementów kosmetycznych z pakietu można używać w Battle Royale, Ratowaniu Świata i trybie kreatywnym. Nowa seria pakietów nie wpłynie na dotychczasowe nagrody dla Fundatorów za codzienne logowanie ani na zdobyte V-dolce, ponieważ otrzymują je wyłącznie Fundatorzy, którzy dołączyli na etapie wczesnego dostępu. Stroje te mogą pojawić się w przyszłości w sklepie.

A teraz czas wykosić pustaki w Łagodnych Łąkach, dowódcy!